Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Prawnicze blogi dla biznesu

Aneta Kułakowska06 grudnia 2018Komentarze (1)

Od poniedziałku miałam taki niecny plan, aby każdego dnia przez cały tydzień pisać o jednym blogu z prawniczej blogosfery, który czytam i polecam. Nie wiem kiedy minął poniedziałek, a zanim wtorek i środa, a ja nie znalazłam na to czasu. Jak to możliwe? Nie mam pojęcia Dzisiaj nawet liczyłam, że dotrę wcześniej pod salę rozpraw i tam w spokoju oddam się pisaniu. Nie udało się….

 

Prawnicze blogi dla biznesu

Prawnicze blogi dla biznesu

Tym razem nie odpuszczam i zamierzam napisać kilka słów o kilku prawniczych blogach dla biznesu. Blogach, które czytam, lubię i Wam również polecam. Zatem oto moja subiektywna lista blogowa:

Wszystko o czym musicie wiedzieć, aby zabezpieczyć swoją markę, zastrzec logo czy zarejestrować znak towarowy znajdziecie na blogu rzecznika patentowego Mikołaja Lecha https://znakitowarowe-blog.pl/ Na blogu możecie również obejrzeć filmy oraz odsłuchać podcasty.

Jeśli działacie w branży gastronomicznej nie możecie nie śledzić wpisów na blogu adwokat Marty Koseckiej http://przepisnagastronomie.pl/.

 

Prawnicze blogi dla biznesuWsparciem w Waszych podatkowych zmaganiach będzie blog doradcy podatkowego Wojciecha Pietrasiewicza https://www.kulturalnieopodatkach.pl. Jeśli szukacie przystępnych, zrozumiałych i w dodatku ciekawie napisanych informacji ze świata podatków, to się nie zawiedziecie.

Niezwykle pomocnym źródłem informacji przedsiębiorcom w zakresie ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa i obrony przed nieuczciwą konkurencją będzie blog radcy prawnego Roberta Solgi https://tajemnica-przedsiebiorstwa.pl/ Na blogu znajdziecie również podcasty do posłuchania w wolnym czasie.

Z kolei na sporą dawkę wiedzy w sprawach prawniczych możecie liczyć na blogu radcy prawnego Marty Kopeć http://jakzwolnicpracownika.pl/ oraz blogu radcy prawnego Agaty Kicińskiej https://prawodlapracodawcy.pl/

W zestawieniu nie może oczywiście zabraknąć bloga adwokata Bartosza Gajek https://naratunekkreatywnym.pl/, który niezwykle barwnie tworzy posty dla agencji marketingowych i nie tylko.

To tylko kilka wybranych blogów. Na pewno jeszcze o kilku wkrótce napiszę. Pozostałe blogi prawnicze możecie znaleźć na stronie http://lexmonitor.pl/  Zapewniam Was, że jest co czytać! Zapraszam.

 

*****

Zapraszam również do śledzenia wpisów na blogu Zarząd w spółce z o.o.

Zapraszam do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Termin spełnienia obowiązku informacyjnego

Kontrola Rodo w spółce z o.o. 

Członek zarządu spółki inspektorem ochrony danych

Rodo w spółce z o.o.

Czy zarząd spółki jest administratorem danych?

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Bartosz Grudzień 7, 2018 o 12:12

Dziękuję za polecenie, miły akcent na koniec tygodnia 😎.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AK & AK Kancelaria Prawna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: